Tipy jak děti obléct, aby jim nebyla zima

Naše tipy na podzim, aneb aby dětem bylo teplo za každého počasí

Teplotami i kalendářně se k nám dostavil podzim. Je potřeba pomalu ze vzdálených polic a zastrčených šuplíků povytahovat teplé dětské oblečení, zrevidovat jej a případně dokoupit nové. Máme pro vás pár tipů jak na to, aby dětem bylo teplo za každého počasí.

chlapecka-flisova-mikina        divci-flisova-mikina

Kalhoty jsou základ

Mnoho maminek se při přípravě na chladné počasí soustředí na bundy, často ale zapomínají, že velmi důležité jsou také dětské kalhoty. Na začátku podzimu je proto potřeba zkontrolovat, zdali vaše dítě disponuje dostatečným množstvím dětských tepláků, které mají hned několik využití. Dítě je bude potřebovat do školky na hraní, domů i ven při počasí bez deště.

V šatníku by neměly chybět ani kvalitní dětské outdoorové kalhoty, které najdou využití zejména za deštivého a větrného počasí. Volit můžete softshellové kalhoty, které nejen ochrání před deštěm a větrem, ale dokážou také zahřát. Lehčí variantou jsou dětské šusťákové kalhoty, které déšť vydrží déle, ale příliš nezahřejí. Při nízkých teplotách ale pod ně dětem můžete podvléct další vrstvu.

Zateplená vrstva pod kalhoty

K oblékání dětí do zimy je vždy ideální přistupovat skrze vrstvy, tzv. cibulovým systémem. Maminky to poměrně často uplatňují na těle dětí, ale zapomínají, že i dětské nohy by měly být v teple několika vrstev. Cibulový systém zajišťuje, že když se v průběhu dne počasí změní, jak tomu často na podzim bývá, snadno některou vrstvu sundáte nebo naopak přidáte.

Pokud má tedy dítě v šatníku šusťákové nebo softshellové kalhoty, dohlédněte na to, aby mělo také dostatek legín či dětských punčocháčů, které pod ně mohou obléknout. Mimochodem lepší variantou podvlékání jsou rozhodně legíny v kombinaci s ponožkami. V případě, že si dítě promočí ponožky, nemusí se celé vysvlékat. Stačí si vyměnit ponožky za nové. U dětských punčocháčů je to složitější.

Cibulový systém na těle

Cibulový systém na těle je jistě všem známý, ale raději si jej ještě zopakujme. Přímo na kůži by dítě mělo mít přiléhavé tričko z přírodních materiálů, na něm pak hřejivou dětskou mikinu (doporučujeme například fleecovou dětskou mikinu) a na ní bundu. Dětská outdoorové bunda na podzimní počasí může být také z šusťáku nebo softshellu.

Pokud se teploty začínají blížit nule, podvlečte pod první vrstvu ještě dětskou košilku a bundu volte teplejší. Ideální jsou pak dětské bundy s hřejivou podšívkou nebo klidně už bundy do zimy.

Ponožky noste do zásoby

Na začátku podzimu také zkontrolujte množství padnoucích dětských ponožek. Každé dítě by jich mělo mít hned několik a ideálně různé tloušťky a výhřevnosti. Na výlety pak dítěti vždy přibalte do batůžku minimálně jedny teplé ponožky navíc. Není nic horšího a nepříjemnějšího, než se několik hodin pohybovat v promočených ponožkách.

Mimochodem tady musíme vzpomenout i na kvalitní nepromokavou obuv. Ověřte správnou velikost a nezapomeňte být na podzim připraveni i s kvalitními dětskými holínkami. Návod jak vybrat kvalitní dětské holínky najdete v samostatném článku.

Zkontrolujte i čepice a prádlo

A v neposlední řadě se nezapomeňte ujistit, že má vaše dítě čepici, z níž mu nelezou ouška, a případně pořiďte novou správnou velikost. Ideální je volit nějaký zajímavý design, aby ji dítě nosilo rádo.

Velkou roli hraje i kvalitní dětské spodní prádlo. Nakupte prádlo ze stoprocentní bavlny, protože pak bude hřát za všech podmínek, snadno se udržuje a na těle je příjemné.

Máte vše? Tak hurá ven! Létem rok totiž nekončí!